3D televize, 3D TV

Základní otázka je, jestli pasívní nebo aktivní 3D. Hlavní rozdíl mezi pasivním nebo aktivním 3D je způsob zobrazení třetího rozměru. Aktivní technologie zobrazuje rozlišení plné Full HD 1080p a pasivní pouze rozlišením polovičním 540p. Také existují 3D televize bez brýlí, s kterou jako první přišla na trh značka Toshiba.

Aktivní 3D

Aktivní 3D technologie dokáže zobrazit filmy s ve 3D v jejich plném rozlišení a aniž by vám unikl jakýkoli detail. Televize střídavě zobrazuje obraz pro levé a pro pravé oko, zatímco nasazené brýle ztmavují sklíčko před pravým a před levým okem. Pak vidíte obraz plnohodnotný a dokonale maximálně realistický ve třetím rozměru a to až pod úhlem 178°

Pasivní 3D

Pasivní 3D technologie o mnoho levnější od aktivní. Dokáže však zobrazování pouze polovičního rozlišení, což aktivní ne. Používá jednoduché brýle bez elektroniky, obsahují pouze dva různé polarizační filtry. Televizor rozdělí obraz na dva samostatné, každá s jinou polarizací, z nichž jeden projde do pravého a druhý do levého oka, čímž je opět dosaženo třetího rozměru.

Podívejte se také na výhodnou nabídku našeho elektro obchodu kde najdete bílé zboží jako chladničky, pračky, susičky, myčky, varné deskytrouby nebo na nabídku kotlů, včetně přestavbové sady, bojlery a zahradní stroje.

Řadit dle: