Sporák, sporáky kombinované

Sporáky už dlouhá desetiletí ulehčují vaření v našich domácnostech. Může koupit sporák kombinovaný s horkovzdušnou troubou, nebo jen na plyn, či elektřinu. Pokud máte stylově zařízený byt nebo chalupu, můžete koupi retro sporák na propan butan, do moderního můžete použít sklokeramické sporáky. Šíře bývají 50 a 60 cm.

Kombinovaný sporák

Kombinovaný sporák se sklokeramickou deskou neboli sklokeramický sporák dnes patří mezi nejžádanější. Provedení může být v bílém smaltu, ale velice často najdete kombinovaný sporák nerez. Kombinované sporáky jsou oblíbené hlavně pro svou variabilitu.

Plynový sporák

Pokud máte v kuchyni přípojku plynu, je pro vás ideální sporák plynový. Plynové sporáky mají výhodu v nižší spotřebě, ale také v rychlosti reakce ovládání plotýnek, při jejich regulaci. U trouby je však pouze spodní ohřev a nepřesná regulace. Řešení je koupit plynový sporák s elektrickou troubou.

Elektrický sporák

V případě, že nemáte přípojku plynu a nechcete se trápit s kupováním propanbutanových láhví, je pro vás jediným řešením sporák elektrický. V nabídce jsou varné desky s litinovými plotýnkami, sklokeramická a indukční. Elektrický sporák se sklokeramickou deskou je velice praktický na údržbu i ovládání. Moderní elektrický sporák na 220V můžete většinou připojit také na 380V. Elektrické sporáky mají vyšší provozní náklady, delší odezvu při ovládání plotének, ale lepe regulovatelnou troubu.

Indukční sporák

Nejlépe je na tom sporák indukční. Dobře regulovatelná trouba, ale hlavně indukční sklokeramická deska se skvělou odezvou na regulaci síly ohřevu. Díky technologii magnetické indukce, kdy neohříváte okolní plochy ale pouze dno nerezového hrnce, má indukční sporák nevídaně vysokou účinnost a nízkou spotřebu. Vodu do varu přivede během několika málo minut. Malou nevýhodou má sporák s indukční deskou v tom, že musíte používat pouze vodivé, nerezové nádobí.

Pokud nenajdete ten, který hledáte, kontaktujte nás. V naší nabídce najdete například kombinované lednice, lednice bez mrazáku, mrazáky, myčky, pračky, sušičky, trouby a varné desky. Dále najdete televize, bojlery, zahradní stroje, a  nabídku kotlů, včetně přestavbových sad.

Kombinované a elektrické sporáky

Řadit dle: