Trouba, kombinované trouby

Samotná trouba prošla za poslední desetiletí velkým vývojem. Z klasické plynové, přes elektrickou, horkovzdušnou, parní a mezi poslední patří multifunkční trouba, která spojuje některé z výše uvedených možností. Další možnost je kombinovaná trouba, například s mikrovlnkou. Standardní rozměry trouby jsou 60 cm na výšku, ale pokud máte problém s nedostatkem místa kuchyni, s výškou 45 cm je v nabídce malá trouba, která by váš problém mohla vyřešit. Malá pečící trouba má samozřejmě omezenou kapacitu 35 – 43 l, zatím co multifunkční a kombinované trouby 40 – 70 l. Retro trouba je důležitý designerský prvek, na který jsme v našem eshopu také dali do nabídky.

Plynová trouba

Samostatné plynové trouby se nevyrábějí, najdete je pouze ve sporácích. Plynová trouba je pro své nepraktické a nepřesné ovládaní velice málo používána.

Elektrická trouba

Elektrické trouba je jediná, která se v různých variantách a kombinacích vyrábí jako elektrická trouba volně stojící nebo vestavná. Její obsluha je velice jednoduchá, ovládaní nastavení teploty přesné, s možností grilování, či horního a spodního ohřevu.

Horkovzdušná trouba

Horkovzdušná trouba udělala v pečení malou revoluci. Přidáním ventilátoru umístěného v zadní části trouby, získaly horkovzdušné trouby nevídané vlastnosti. Kromě snížení spotřeby energie a urychlení pečení, díky rovnoměrné teplotě v celé troubě, jenž docílíte cirkulaci vzduchu, můžete peci vedle masa třeba brambory nebo například buchtu i koláč. Pachy jednotlivých surovin se totiž díky proudícímu vzduchu v horkovzdušné troubě na jednotlivé pokrmy nevážou.

Parní trouba

Parní trouba využívá k vaření pouze páru. Zelenina si tak zachovává svou přirozenou barvu, chuť a vysoké nutriční hodnoty. K vaření v parní troubě nepotřebujete olej a tuk. I v parní troubě můžete samozřejmě připravit několik jídel najednou. Péci však v této troubě nelze. K tomu složí kombinovaná parní trouba, která kloubí pečení, páru a jejich kombinaci dohromady. Kombinované parní trouby vám umožní přípravu jakéhokoli pokrmu, jaký vas jen napadne. Můžete připravovat maso i ryby a samozřejmě zeleninu. Ale to není vře. Kombinace páry a horkého vzduchu vám umožní upéci lahodný koláč, buchtu a nadýchaný domácí chléb s křupavou kurčičkou.

Pro úsporu vašeho času jsme vybrali nejkvalitnější a nejprodávanější trouby na trhu, umístili je do nabídky našeho eshopu, s nejnižšími cenami. Mezi nejlepší patří trouba Siemens, Mora, Elektrolux Beko a další.

V naší nabídce najdete také například  kombinované lednice, lednice bez mrazáku, mrazáky, myčky, pračky, sušičky a varné desky. Dále najdete televize, bojlery, zahradní stroje, a  nabídku kotlů, včetně přestavbových sad.

Řadit dle: